ROMA HAMAMI

ROMA HAMAMI
 
 
Oyuncu Tayfası’nın son numarası sonunda sahnelerde...2005 yılından bu yana her yeni  projede çıtayı yükselten topluluk bu kez Bulgar yazar Stanislav Startiev’in 2 perdelik komedisi “Roma Hamamı” ile sizlerle.
 
Yaz aylarında tatile hiç çıkamayan İvan Antonov’a rahatsızlanan müdürünün tatil kartı verilir. Evinin anahtarlarını salonunun döşemelerinin tamiri için ustalara bırakan Antonov’un kapıdan çıkmasıyla taksi durağında başlayan macerası evine dönmesiyle başlayacaktır. Salonundan eşsiz bir roma hamamı çıkmıştır. Ustalar şaşkın ve medya hazırdır.  Bu arada  eve yerleşmiş ve roma hamamıyla unvan ve paraya ulaşmak isteyen hatta bu uğurda nişanlısı Marta’yı bile ihmal eden Doçent Ananiev’inde hırs içinde bekleyişi Antanov’u şaşkınlık içinde bırakır. Hamamı yurtdışına kaçırmak isteyen Tsekov’la  evi tarihi eserlere meraklı zengin müşterisine satmak isteyen Diamandiev ise evinde yabancılaştırılmış Antonov’un kafasını daha da karıştırmak için hazırdır. Tatili dönüşünde kendi baba ocağından atılmak üzere olan Antonov’un kurtulma şansı devletin roma hamamına atadığı Cankurtaran’la daha da trajikomik bir hale dönecektir.
 
Stanislav Stratievin Roma Hamamı adlı eseri bizi evimizden çıkarken kapıyı açık bırakmamaya zorlayacak; “bu oyuna ikinci kez gelebilmeyi çok isterdik ama evi boş bırakmaya gelmez” diyeceksiniz. Ancak evi boş bırakmak riski, artık evinizdekiler gibi gördüğünüz Oyuncu Tayfası’nı izlemek için değer değil mi? 2. 3. ve 4. seyirlerinizde de koltuklarınız yine sizin…
 


Paylaş: