OLACAK ŞEY DEĞİL

OLACAK ŞEY DEĞİL
 
 
Bir elektrik şirketinde çalışırken kriz nedeniyle işinden olan Eric Swan bunu eşi Linda’ya 2 yıldır söyleyememektedir. Bu sırada eski kiracısı Thompson’a gelen işsizlik sigortasını kendi adına kullanmaktadır. Bununla da kalmayıp evdeki yeni kiracısı Norman ve onun etrafında uydurduğu birçok kişi adına sahte evraklar düzenleyerek sigorta şirketlerinden her türlü parasal ve tıbbi yardım almaktadır. Bir hastanede çalışan amcasıyla gelen tıbbi yardımları piyasaya satmaya kadar ilerleyen işler, artık içinden çıkılmaz hale gelmiştir.
         
Bu durumdan yavaş yavaş kurtulmak için bir yerden başlamak gerektiğine inanan Swan bir sabah sigorta şirketini arayarak kiracısı Norman’ın öldüğünü artık yardıma gerek kalmadığını söyler ve beklemediği ziyaretçiler Eric Swan’in kapısını fena halde aşındırmaya başlarlar.
 
Oyun; açılan ve kapanan kapıların eşiğinde kalmayan, her harekette bereket aramayan, kuru bir gürültüden çok dolu bir seyrelti halinde sunuluyor. Seyirciyi olayların içine değil hayatın içine alan, yalnız dikkat toplamak için değil dikkatinizi dağıtmakta da serbest kalabileceğiniz seçeneklerin de sunulduğu; renkli ama uyumlu, hızlı ama sigortalı bir yolculuğa hazırlıyor. Eğer bu yolculuğa hazırsanız Olacak Şey Değil adlı oyunumuz işte tam olacak şey. Oyuncu Tayfası; on bir kişilik tam bir takım oyunu ile karşınızda.
 
 


Paylaş: