27 Mart Dünya Tiyatro Günü Programı

Bahçelievler Belediyesi – Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü Şehir ve Devlet Tiyatrolarının değerli oyuncuları ile kutlayacak.


 
 
 

BASIN BÜLTENİ

 

            Bahçelievler Belediyesi – Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü Şehir ve Devlet Tiyatrolarının değerli oyuncuları ile kutlayacak.

            “Lüküs Hayat”’ın bıçkın hırsızı Rıza ve “Cennet Mahallesi”nin Etem’i, Şehir Tiyatrolarının 42 yıllık sanatçısı ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Zihni Göktay sevenleri ile bir söyleşi gerçekleştirecek. “Tiyatromuzun Sorunları ve Anılar” başlıklı söyleşinin son bölümünde sanatçımız katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Etkinliğin başlama saati: 17.00

           

Günün ikinci etkinliğinde “Sait Faik” öykülerinin Devlet Tiyatrosu sanatçıları Okday Korunan ve Seda Yıldız tarafından canlı performansla “Okuma Tiyatrosu” formatında sunumu yer alıyor. “SANDALIM SEVDAYA BAĞLI” Adlı Gösteri; Sait Faik Abasıyanık’ın “Öyle bir hikâye – Hişt, hişt – Dülger Balığı – Kalanikhta” adlı öykülerinin İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Okday Korunan tarafından bir metin içinde sahneye taşınmasından oluşmaktadır. “Sandalım Sevgiye Bağlı” Sait Faik, edebiyat, sanat, sohbet, şiir ve öykünün iç içe geçtiği bir sunumdur.

 İki ada arasında bir sandal olan ve öyküye kasket giydirip, Öyküyü edebiyat olmaktan kurtaran Türk Hikâyeciliğinin temel taşı Mehmet Faik Oğlu Mehmet Sait ya da bilinen ismi ile Sait Faik üzerine sohbete ne dersiniz… Belki de onu hiç tanımadık… Ya da tanıdığımızı sanarak hep yanıldık… O yolu sevgiden geçen herkesle merhabası olan bir yazar… Üstelik “yazmasam ölecektim.” Diyebilecek kadar tutku dolu…

“Sandalım Sevgiye Bağlı” Sait Faik’i tanıma fırsatı veren keyifle izlenebilecek bir çalışma.  

Etkinliğin başlama saati:20.00

 

Ücretsiz gösterimize tüm sanatseverler davetlimizdir.

 

Ayrıntılı bilgi için : www.bahcelievler.bel.tr

                 Telefon : (212) 441 96 28